Satılık Villa Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Her şeyden önce villanızda vakit geçirmelisiniz. Villa satın almadan önce beğendiğiniz villayı haftalık veya aylık şekilde kiralayabilir, kararınızı bu aşamadan sonra verebilirsiniz. Beğendiğiniz villanın bölgesini ve doğasını tanımak karar vermenize yardımcı olacaktır.

Piyasa Araştırması Yapmalısınız
Villa almayı düşünüyorsanız öncelikle almayı düşündüğünüz villaların piyasa araştırmasını yapmanız ne kadarlık maliyette villa almanız gerektiği konusunda size bir yol gösterecektir. Bu aşamadan sonra bütçenize uygun maliyette ve kriterlerinize uyan bir villa seçebilirsiniz. Villanızı satın aldıktan sonra kiralamak gibi bir seçeneğiniz olduğunu unutmayın. Kira potansiyelini düşünürseniz evin maliyetini kısa vadede çıkarabilirsiniz. Kira gelirleri bölgenin doluluk oranına göre değişir fakat villa aldığınız bölgenin, tatil beldelerine olan yakınlığını göz önünde tutmanız gerek.

Haciz ve İpotek Sorgulaması Yapmalısınız
Satın almayı düşündüğünüz villa için kesin kararınızı vermeden önce, villa tapusu üzerinde haciz ve ipotek sorgulaması yaparak karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları ortadan kaldırabilirsiniz.

Tapu Bilgilerine Mutlaka Dikkat Etmelisiniz
Almayı düşündüğünüz villanın tapusunu incelemek mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlardan birisidir. Bu doğrultuda tapu üzerinden villanın üzerinde bulunduğu arsanın ve bahçesinin o villaya ait olup olmadığını mutlaka sorgulamalısınız.

Satılık Villanın Giderleri Konusunda Araştırmalar Yapmalısınız

Alacağınız villanın kullanışlı olması kadar giderleri de önemli olmaktadır. Dolayısıyla da villayı almadan önce villanın elektrik, su, doğalgaz, vergi ve benzeri gibi giderlerini mutlaka öğrenmelisiniz.

Alacağınız Villanın Fiziki Özellikleri de Önemli
Her villa aynı özelliklere sahip olmadığından, villa beklentilerinizi karşılayacak kriterleri belirledikten sonra satın almanız mantıklı olacaktır. Villanın bahçesinin düzenli bir peyzaja sahip olması, market, hastane ve okul gibi lokasyonlara olan uzaklığı kriterleriniz arasında yer alabilir. Yukarıda belirttiğimiz hususların yanı sıra villanın fiziki özellikleri de önemlidir. Alacağınız villayı incelerken tamire ihtiyacı olup olmadığına bakarak eğer tamirat edilmesi gereken yerler var ise masrafları konusunda mutlaka bir araştırma yapmalısınız. Ayrıca villa güvenliğinin nasıl sağlandığı konusunda da sıkı bir araştırma yapmanız hem sizin hem ailenizin hem de evinizin güvenliği için son derece önemli olacaktır.

Firmamız olarak bunlar hakkında tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz

 

TALEP FORMU